X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيددانلود مقاله ی باکتری خوار (ویروس حمله کننده به باکتری)
دانلود مقاله ی باکتری خوار (ویروس حمله کننده به باکتری)
دانلود مقالات رشته زیست شناسی مقالات رشته زیست شناسی دانلود مقاله رشته زیست شناسی مقاله رشته زیست شناسی دانلود مقالات زیست شناسی مقالات زیست شناسی دانلود مقاله زیست شناسی مقاله زیست شناسی مقالات علوم پزشکی مقالات پزشکی مقالات زیست شناسی دانلود مقالات علوم پزشکی دانلود مقالات پزشکی دانلود مقالات زیست شناسی دانلود مقاله علوم پزشکی دانلود مقاله پزشکی دانلود مقاله زیست شناسی bacteriophage phage phagein bacteria مقاله علوم پزشکی مقاله پزشکی مقاله زیست شناسی ویروس حمله کننده به باکتری باکتری خوار

دانلود مقاله ی باکتری خوار (ویروس حمله کننده به باکتری)

1395/12/15 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : zistshenasimaghale | اشتراک گذاری :

دانلود مقاله باکتری خوار (ویروس حمله کننده به باکتری)عنوان انگلیسی : Bacteriophage
عنوان فارسی : باکتری خوار (ویروس حمله کننده به باکتری)
رشته : زیست شناسی !!!
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 12
لینک دریافت رایگان نسخه انگلیسی مقاله: دانلود
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه:
باکتری خوار( bacteriophage ) که مختصرا آن را phage می نامیم، ویروسی می باشد که به آلوده کردن باکتری و تکثیر درون ان می پردازد. منشاء لغوی آن کلمه bacteria و کلمه یونانی phagein که به معنی بلعیدن می باشد. باکتری خوارها متشکل از پروتئین هایی می باشند که ژنوم DNA  یا RNA  را احاطه می کنند، و می توانند شامل ساختارهاینسبتا ساده و یا پیچیده باشند. ژنوم ان ها می تواند به رمزگذاری حداقل 4 ژن  و حداکثر بیش از صدها ژن بپردازد. باکتری خوار به دنبال تزریق ژنوم خود درون سیتوپلاسم، درون باکتری تکثیر می شود. باکتری خوارها به عنوان رایج ترین و متنوع ترین موجودات در زیرست کره می باشند.
باکتری خوارها به طور وسیعی در محل هایی توزیع می گردند که میزبان های باکتری در آنجا قرار دارند همانند خاک یا روده حیوانات. یکی از متراکم ترین منبع طبیعی باکتری خوارها و ویروش های دیگر آب دریا می باشد، به صورتی که بیش از 9×10 ویریون (ویروس آلوده) در هر میلیمتر در کف حصیرهای میکروبی سطوح وجود دارد، و بیش از 70% از باکتری آبی توسط باکتری خوارها آلوده شده اند. آن ها بیش از 90 سال به عنوان گزینه ای برای انتی بیوتیک ها در شوروی سابق و اروپای شرقی ، همچنین فرانسه مورد استفاده قرار گرفته اند. آن ها به عنوان روش درمان موثری در برابر تغییرات مقاومتی بسیاری از باکتری ها به جای چندین دارو مورد استفاده می باشند.
موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
نام :
ايميل:
سايت:
کد تایید:
ارسال نظر به صورت خصوصي به مدیر سایت

ساخت وبلاگ